Masaże


Oferuję następujące rodzaje masażu:

 

MASAŻ KLASYCZNY

Celem masażu klasycznego jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe) oraz skórę i tkankę łączną, tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze a także na układ krwionośny i chłonny. Pośrednio masaż działa również na narządy wewnętrzne.

 

MASAŻ RELAKSACYJNY

Działa rozluźniająco, odprężająco, poprawia kondycję psychofizyczną. Ruchy podczas tego masażu są wolne, lekkie, płytkie, spokojne, delikatne i usypiające, bardziej kontemplacyjne niż w masażu klasycznym.

Masaż ten skierowany jest do osób przemęczonych, zestresowanych i cierpiących na bezsenność oraz stany przygnębienia. Pomaga również w chorobach powstałych na skutek stresu – bóle głowy, żołądka. Relaksacyjny masaż karku, głowy i twarzy można nazwać masażem antymigrenowym
Masaż relaksacyjny wykonuję naturalnym gorącym olejem kokosowym.

 

MASAŻ ODCHUDZAJĄCY

Jest to masaż mający na celu przyspieszenie przemiany materii, likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz regenerację organizmu po ćwiczeniach odchudzających. Masaż ten wiąże się z terapią redukcji cellilitu, modelowaniem sylwetki, rewitalizacją poporodową.

 

MASAŻ PRENATALNY

Okres macierzyństwa to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Jest to również czas wyjątkowo dużych przeciążeń organizmu, którym trzeba stawić czoło. Podczas ciąży przyszłe mamy zmagają się z licznymi objawami bólowymi w obrębie kończyn i kręgosłupa. W znakomitej większości można ten dyskomfort zniwelować. Masaż ciążowy to delikatna i bezpieczna terapia ukierunkowana na problematykę kobiety ciężarnej, pomaga likwidować zespoły bólowe i chroni przed ich nawrotem. Jest to również doskonały sposób na uelastycznienie rozciągającej się skóry co stanowi profilaktykę powstawania rozstępów ciążowych i poporodowych. W masażu prenatalnym dominują relaksacyjne techniki dzięki czemu wpływa on pozytywnie nie tylko pod kątem fizycznym ale również psychicznym na cały organizm (redukuje stres, pojawia się spokojniejszy sen a tym samym wpływa na dobre samopoczucie noworodka). Masaż wykonujemy po 12 - 14 tygodniu ciąży (po pierwszym trymestrze) i przy braku przeciwwskazań lekarza.

 

MASAŻ KOSMETYCZNY TWARZY

To bardzo popularny masaż wykonywany przez kosmetyczki przy okazji różnych zabiegów. Jednak z powodzeniem można zastosować go jako formę relaksu po ciężkim dniu. Niektóre osoby właśnie na twarzy kumulują stres, a wiec taki masaż jest dla nich zbawienny. Dodatkowo zabieg ten likwiduje zmarszczki, wyostrza rysy twarzy, likwiduje niewielkie opuchnięcia, działa jak lifting.

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Głównym celem drenażu limfatycznego jest przeciwdziałanie i likwidacja obrzęków zapalnych, chłonnych i zastoinowych. Przyspiesza również usunięcie z organizmu produktów przemiany materii, co pozytywnie wpływa na proces wspomagający odchudzanie i redukcję cellulitu.

 

PRZECIWSKAZANIA DO MASAŻY

Menstruacja, podwyższona temp. ciała, nowotwory, choroby zakaźne skóry, przerwanie ciągłości skóry (rozcięcia), osteoporoza, choroby pasożytnicze, nadciśnienie tętnicze III i IV stopnia.